Zdravý rozum sa v politike ešte nikdy nestal víťazom.

Autor: Monika Albertiová | 8.1.2012 o 18:05 | (upravené 8.1.2012 o 18:12) Karma článku: 8,65 | Prečítané:  1450x

Všimli ste si to? Naučili sme sa neveriť, nevšímať si jeden druhého, starať sa len o seba. Uvedomila som si, že žiadna štatistika nepriblíži politikom skutočný stav, v akom sa naša krajina nachádza.

Vláda, parlament, ani prezident bez ľudí nemá šancu na nápravu, pretože demokracia  znamená spoluúčasť a spoluzodpovednosť všetkých. Kŕmia nás informáciami, aby sa v tom množstve stratila pravda, odklikávajú si nás za priateľov, ale v podstate ich nezaujíma, či máme za čo deťom kúpiť teplé topánky, či vaši rodičia nedajbože nepotrebujú špeciálnu starostlivosť ak sú chorí, či majú peniaze na lieky.  Usmievajú sa na nás, ale ak potrebujeme ich pomoc, skriví sa im tvár do úškrnu.

Mnohí z nás po páde vlády zostali znechutení a frustrovaní. Politici nás sklamali. Aj mňa. Človek si nerád priznáva, že sa mýli, lenže mýliť sa je ľudské. Tiež ste už vo fáze, že neveríte nikomu a ničomu? Chodíte do práce (ak máte to šťastie a nejakú máte) platíte účty, ale sotva vám stačia peniaze, ktoré zarobíte? Už sa vám nechce nič, lebo to nemá význam? Niekedy svetlo v nás už vyhasína, ale stretnete človeka, ktorý ho rozdúcha na plameň. Ja som stretla takých  ľudí a teší ma to. Chcem aby sa Slovensku rozbúchalo srdce, aby neprežívalo, ale žilo.

Možno si hovoríte, že sa nič nezmení. Neverte. Aj keď sa zdravý rozum v politike ešte nikdy nestal víťazom, tá šanca tu je. Viem, nebude to jednoduché, ale nestrácam nádej.  Pýtate sa, kto vlastne som? Som človek, a to je moja politika.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?