Super kšeft iba za jednu colu.

Autor: Monika Albertiová | 14.7.2012 o 10:05 | Karma článku: 11,07 | Prečítané:  764x

Počas hodnotenia sto dní vlády, načrtol pán premiér svoj zámer vytvoriť jednu zdravotnú poisťovňu. Už o dva týždne by sa tým mala zaoberať vláda, aj keď s majiteľmi poisťovní vraj o tom ešte nikto nehovoril. Súkromné poisťovne sa vraj predaju bránia a z trhu odísť nechcú. Ak sa s nimi premiér nedohodne, pripustil, že poisťovne vyvlastní. Ide predsa o verejný záujem a verejné peniaze. Ale...

 

Materiál má pripraviť ministerstvo zdravotníctva pod vedením pani ministerky. Presne tej ministerky, ktorá sama v minulosti pôsobila ako členka predstavenstva poisťovne Dôvera. Nielen ona je predĺžená ruka finančných skupín, ktorá prerástla do riadiacich zložiek štátu, v súlade so zákonom a s požehnaním premiéra. A občania sa zbytočne tešia, ako tým zlým gorilám dá ich super vodca po prstoch.

Bohužiaľ to, čo nám súdruh mieni predviesť je iba číslo zvané: „kŕmenie žralokov". Tvári sa, že im šliape na krk, pravda je ale taká, že pre majiteľov Dôvery sú to najľahšie zarobené peniaze. Pýtate sa ako je to možné? Je to jednoduché: Súkromná firma si pred odkúpením štátom vezme úver stopäťdesiat miliónov, pekne si ho rozdelia a následne štát bude tento úver splácať.

Je naozaj neskutočné, ako finančné skupiny kšeftujú a šafária pred očami všetkých občanov Slovenska. Ani sa to nesnažia zakryť, ved načo, keď skoro päťdesiat percent voličov odobrilo čo bolo sľúbené v nemenovanom byte. Dúfam, že už nikto nepochybuje o tom, že za jednu colu je to celkom slušný tringelt.

Máme naozaj takú vládu, akú si tento národ zaslúži?  Tento trest sa mi už ale vidí pritvrdý.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?