Mladé pušky skončili skôr, než vystrelili

Autor: Monika Albertiová | 26.3.2015 o 12:00 | Karma článku: 7,21 | Prečítané:  1979x

Strana poslanca Alojza Hlinu Občania do parlamentných volieb na budúcich rok samostatne nepôjde. Hlina to vyhlásil na tlačovej besede, zároveň tiež poďakoval za utorkové prijatie do poslaneckého klubu KDH. „Je čas vyslať signál, že sme schopní sa spájať na hodnotovej príbuznosti. Politika by mala byť aj hodnotovou záležitosťou. Čaká nás veľa práce a diskusií,“ povedal.

Nikdy som síce nebola fanúšikom Alojza Hlinu, ale zdá sa, že asi jediný pochopil, že Mladé pušky, ktoré tu pred niekoľkými mesiacmi šantili na námestiach, nemajú šancu, a preto jeho aktuálne politické rozhodnutie kvitujem.

Ak ide Hlina s KDH, je to pochopiteľný a správny krok. Niežeby som sympatizovala s KDH a s Hlinom, ale svojimi konzervatívnymi postojmi patria k sebe. Ideovo spriaznení politici majú vytvárať programovo a svetonázorovo konzistentné spojenia. A z tohto pohľadu bude prípadná kandidatúra Hlinu za KDH v poriadku.

Ak Hlina pochopil, že sa „jablká nemajú miešať s hruškami“, verím, že aj Lipšic nájde v sebe kúsok sebareflexie a konečne si uvedomí, že jeho pokusy zviesť do parlamentu v roku 2016 na chrbte liberálov sú nielen márne a hodnotovo prázdne zároveň. Rétorika, že len spojenie strán do koalície je tá správna cesta pre pravicu, je absolútne pomýlená a do politiky opakovane a neustále vnáša zmätok v podobe nekonzistentných politických útvarov.

Do volieb je málo času na experimenty. Je čas ukázať jasné smerovanie – odkaz pre voličov. Ak je niekto konzervatívec, darmo sa bude hrať na liberála, ľudia mu to neuveria. To radšej nebudú voliť nikoho. Ak teraz strany vyšlú jasný odkaz pre voliča, odrazí sa to aj na preferenciách. Už sa nedá čakať na zázrak, kto nás spasí. Ak politici nepočúvajú hlas ľudu, môže ich čakať trpké prebudenie. Aj v podobe straty mandátov vo voľbách 2016.

To ale zjavne nie je Hlinov prípad. Zbližovanie sa Hlinu s KDH jednoznačne ukazuje, že projekt Mladých pušiek bol umelý, a preto odsúdený na zánik. A tak aj dopadol. Zvlhol im prach skôr, než došlo na skutočnú politickú bitku o parlament.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Béla Bugár

Maďarskú menšinu na Slovensku reprezentujú v podstate od roku 1989 tie isté tváre.

KOMENTÁRE

Vyčerpá sa s Ficom III Bugárov kredit?

Most-Híd je taký baleťák na hrane.

TECH

Lysohlávky pomohli pacientom s rakovinou

Látka dokázala odhaliť pacientom nový zmysel života.


Už ste čítali?