Krajina,ktorá si váži svojich ľudí,ich prácu a zem svojich predkov.

Autor: Monika Albertiová | 3.2.2012 o 14:48 | (upravené 3.2.2012 o 16:36) Karma článku: 7,53 | Prečítané:  706x

Ak dokážu politici za dvadsaťštyri  hodín schváliť euroval, musia vedieť vytvárať  aj pracovné miesta na Slovensku, túto vetu ste už určite počuli. No naši politici sú nepoučiteľní.  Schválením trvalého eurovalu nás naši politici zaviazali pre začiatok poslať neuveriteľných 660 miliónov  eur, kde sa celková  suma aj s peniazmi do MMF môže vyšplať až do výšky 10 miliárd.

Považujem to za hyenizmus od našich politikov a pýtam sa : kde na to chce SDKÚ, KDH , MOST - HÍD, na čele so SMEROM zobrať peniaze? Euroval je záchrana pre bankárov, ktorí zdefraudovali peniaze a teraz ich chcú späť. Ak súkromne podnikáte a skrachujete, nikto za vás vaše dlhy nepreberá, musíte si ich splatiť samy. Prečo by ich mali dostať cudzí bankári? Ak zbankrotovali, musia z kola von. Ak SDKÚ, MOST, KDH a SMER podporujú tieto finančné inštitúcie, tak pracujú proti záujmom Slovenska, ožobračujú našich už aj tak chudobných ľudí, nehája naše záujmy, ale záujmy veľkobankárov, čo ja osobne považujem za nonsens v čase, keď  „Slovensko padá na hubu".  Ak dokážu politici za dvadsaťštyri  hodín schváliť euroval, musia vedieť vytvárať  aj pracovné miesta na Slovensku, túto vetu zjavne nechápu.  Snažia sa zachraňovať banky, ktoré ničia suverenitu jednotlivých štátov, z ktorých sa stávajú nevoľníci, čo sa už dlho deje aj so Slovenskom. A Slovensko skáče, ako si EÚ praje. Slovensko  dáva peniaze, ktoré považujem za splachovanie peňazí do záchodu, ale nedokáže zabezpečiť  primeranú mzdu aspoň porovnateľnú s krajinami EÚ, nedokážu vytvárať pracovné miesta pre ľudí, ktorých je podľa štatistiky  až sedemsto tisíc ( rátam aj ľudí, ktorí pracujú v zahraničí) a nepodporujú  rast HDP. Uvediem príklad nášho slovenského poľnohospodárstva.

Keď pred zhruba  dvoma rokmi Rumun D. Cioloş obsadil post eurokomisára pre poľnohospodárstvo, francúzsky prezident Nicolas Sarkozy to označil ako víťazstvo jeho krajiny. „Ako by sme mali ďalšieho komisára," povedal vtedy, nečudujem sa. Ciolos získal svoje agrárne vzdelanie vo Francúzku, takže je to len predĺžená ruka chobotnice, ktorá hrabe k sebe. Takže zvýhodňovanie západných farmárov vrátane tých francúzskych na úkor východných bude pokračovať napriek rozporu s prístupovými zmluvami aj po roku 2014. Návrh reformy, ktorý v priebehu najbližšieho roka bude posudzovať Rada ministrov poľnohospodárstva a Európsky parlament, rozdiely v dotáciách medzi novými a starými členmi únie bude zmenšovať  len v malej miere. Výkony a konkurencieschopnosť východných poľnohospodárov budú naďalej klesať, zatiaľ čo západné poľnohospodárstvo  bude produkovať mäsa či mlieka viac . Na poliach sa zavádza povinné úhorovanie. V záujme ekológie nemajú farmári využívať až sedem percent svojej pôdy. Slovenskí sedliaci tak prídu ročne o produkciu za 60 miliónov eur, čo je podľa mňa nielen neprijateľné, ale aj zbytočné, lebo na to, aby sa pôda nevyčerpala, stačí na nej pravidelne striedať rôzne plodiny. Mimochodom, čo naši poľnohospodári so zdravým sedliackym rozumom už dávno robia. Od vstupu do EÚ slovenský agrosektor vinou nerovných dotácií neustále upadá. Bohatší členovia únie naďalej nebudú brzdení pri vyplácaní dodatočných dotácií nad rámec spoločných podpôr. Slovensko vie svojim farmárom ročne dať z vlastného rozpočtu výpomoci v objeme najviac pár desiatok eur na jeden hektár, západné krajiny svojim sedliakom na každý hektár prilepšujú stovkami eur. - Veľkým farmám, ktoré poznáme ako bývalé „družstvá" z postsocialistických krajín, sa majú znižovať dotácie. Ak budem počítať s lepším variantom dotácií pre veľké farmy  príde Slovensko o dva milióny eur dotácií. Ten pôvodne navrhnutý variant by dosiahol stratu 75 miliónov eur.  Preto sa pýtam:  Nemohli naši politici radšej vyčleniť 660 miliónov eur do nášho poľnohospodárstva, ako vyhodiť peniaze von oknom?

Nemyslia na to, a nevidia,  koľko ľudí by získalo prácu v našom poľnohospodárstve, ktoré kedysi patrilo k najlepším?  Nevidia a nechcú vidieť.  Ja myslím na budúcnosť,  chcem vidieť našu krajinu ako prosperuje, chcem vidieť sebestačné Slovensko v poľnohospodárskej produkcii,  chcem veriť, že raz príde čas, keď sa niekto spýta: Slovensko? To je krajina, kde nájdeš šťastie, lebo si váži svojich ľudí, ich prácu a zem svojich predkov. Snažím sa o to každý deň, lebo milujem Slovensko, a chcem tu žiť.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?