Na každé prasa sa voda v kotli varí.

Autor: Monika Albertiová | 16.5.2012 o 20:53 | Karma článku: 12,71 | Prečítané:  429x

Od roku 1993 nebol na Slovensku nikto z vládnych činiteľov odsúdený za rozhadzovanie miliónov eur. Myslíte si, že sa na tom v najbližšej dobe niečo zmení?

 

Kauzy - tak sa tomu hovorí na Slovensku medzi politikmi  - v zahraničí, tak tam je to trestný čin. Máme čerstvý dôkaz z Českej republiky: Davida Ratha,  alebo bývalú poľskú poslankyňu, ktorá ide za korupciu za mreže. Vládnuce garnitúry u nás rozkrádajú čo sa dá a nikomu sa nič nestane. Na Slovensku môže predsa kradnúť, klamať a robiť kauzy kto len chce, bez toho aby znášal hoci len malú zodpovednosť. Stačí, že má nejaké známosti, nejaké to euro a Slovensko je krajina na korupciu, podvody a klamstvá krajinou  neobmedzených možnosti. Reči, ktoré majú obyčajných ľudí presvedčiť o tom, že justícia a vláda nie je slepá voči podvodom, ako to bolo teraz pri uvedení nového policajného prezidenta do funkcie, reči o sociálnej politike pre ľudí, a pomaly im ide stiahnuť aj „gate zo zadku" a samozrejme, že o chviľu už aj za to  musíme  zaplatiť  dane a odvody, aby opäť bolo čo kradnúť. Reči, reči, reči... Takto to pôjde dookola, kým „neskapeme" a prestaneme sponzorovať darebákov, možno  iba potom prestane byť Slovensko pre nich krajina neobmedzených možnosti.

Občania, žiaľ až na výnimky sa stále boja ozvať a nevedia pochopiť, že sa rozhajdákavajú ich peniaze. Nemôžu si predsa dovoliť prísť o prácu a pár eur - ak majú to šťastie a dostanú vyplatenú mzdu. Je tu systém: my poddaní sklopíme uši a budeme poslúchať feudála. Takto to funguje roky.

A ja sa pýtam: Dokedy?

Na každé prasa sa už voda v kotli varí... verte mi.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?