Na každé prasa sa voda v kotli varí.

Autor: Monika Albertiová | 16.5.2012 o 20:53 | Karma článku: 12,71 | Prečítané:  424x

Od roku 1993 nebol na Slovensku nikto z vládnych činiteľov odsúdený za rozhadzovanie miliónov eur. Myslíte si, že sa na tom v najbližšej dobe niečo zmení?

 

Kauzy - tak sa tomu hovorí na Slovensku medzi politikmi  - v zahraničí, tak tam je to trestný čin. Máme čerstvý dôkaz z Českej republiky: Davida Ratha,  alebo bývalú poľskú poslankyňu, ktorá ide za korupciu za mreže. Vládnuce garnitúry u nás rozkrádajú čo sa dá a nikomu sa nič nestane. Na Slovensku môže predsa kradnúť, klamať a robiť kauzy kto len chce, bez toho aby znášal hoci len malú zodpovednosť. Stačí, že má nejaké známosti, nejaké to euro a Slovensko je krajina na korupciu, podvody a klamstvá krajinou  neobmedzených možnosti. Reči, ktoré majú obyčajných ľudí presvedčiť o tom, že justícia a vláda nie je slepá voči podvodom, ako to bolo teraz pri uvedení nového policajného prezidenta do funkcie, reči o sociálnej politike pre ľudí, a pomaly im ide stiahnuť aj „gate zo zadku" a samozrejme, že o chviľu už aj za to  musíme  zaplatiť  dane a odvody, aby opäť bolo čo kradnúť. Reči, reči, reči... Takto to pôjde dookola, kým „neskapeme" a prestaneme sponzorovať darebákov, možno  iba potom prestane byť Slovensko pre nich krajina neobmedzených možnosti.

Občania, žiaľ až na výnimky sa stále boja ozvať a nevedia pochopiť, že sa rozhajdákavajú ich peniaze. Nemôžu si predsa dovoliť prísť o prácu a pár eur - ak majú to šťastie a dostanú vyplatenú mzdu. Je tu systém: my poddaní sklopíme uši a budeme poslúchať feudála. Takto to funguje roky.

A ja sa pýtam: Dokedy?

Na každé prasa sa už voda v kotli varí... verte mi.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?