Viaceré funkcie, ale za jeden plat.

Autor: Monika Albertiová | 22.5.2012 o 14:25 | Karma článku: 12,45 | Prečítané:  544x

Na Slovensku máme boom zberateľov funkcií. Na dvoch či troch stoličkách naraz dokážu sedieť mnohí poslanci Národnej rady. Okrem práce v parlamente majú aj funkcie primátorov, starostov, županov či poslancov miestnych zastupiteľstiev. Tvrdia o sebe, že všetky svoje funkcie zvládnuť dokážu. Naozaj to dokážu?

 

Nový predseda SDKÚ je nielen poslancom Národnej rady, ale aj bratislavským županom. Frešo tvrdí, že poslancom aj županom sa stal vďaka hlasom občanov. Poukázal na premiéra Roberta Fica, že jeho funkcia je náročnejšia a pritom riadi aj Smer. Takýchto poslancov je ale oveľa viac.. Nech mi nikto netvrdí, že ak robíte tak zodpovednú prácu, dokážete sa každej funkcii venovať naplno. Už len tým, že čas nenamnožíš, a niektoré veci sa jednoducho stihnúť nedajú. Ďalším aspektom sú  peniaze. Poslanci síce tvrdia, že si nechávajú len jeden plat, ostatné peniaze venujú charite. Potom sa nám ponúka ďalšia otázka: Dokážeme ich skontrolovať, kam tie peniaze naozaj dajú?  Podobné dary totiž nepodliehajú kontrole.

Ako to vyriešiť? Je to ťažké, lebo sa jedná o volené funkcie. Zmena by bola možná, ak by sa zmenila ústava, poslanci sú totiž ústavní činitelia.  V ústave je potrebné zakotviť nezlučiteľnosť funkcií, tak je to aj v prípade prezidenta, alebo iných ústavných funkcionároch. Poslanci stále tvrdia, že svoje viaceré funkcie zvládnuť dokážu. Zabúdajú, že sa vo voľbách zákonodarcom odovzdáva nielen mandát, aj moc, ktorou majú ľudí zastupovať, ale hlavne majú byť k dispozícii, keď je to potrebné. Niekedy na viacerých miestach naraz. Alebo sú to supermani a supermanky, ktorí to naozaj dokážu. Potom naozaj nemám výhrady, len konštatujem:

Kto sa cíti povolaný na viaceré funkcie, nech pracuje, ale za jeden plat.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Niektorí ľudia majú zvláštny dar, chutí im dúha a vidia zvuky

Ak vám vonia hudba alebo zapácha nejaká situácia, zrejme máte dobrú slovnú zásobu a radi sa vyjadrujete opisne. Alebo ste synestetik a myslíte to doslovne.

EKONOMIKA

Osem zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Ľudí čaká viac dokladovania a prísnejšie posudzovanie.

ŠPORT

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Špekulovalo sa o zdravotných problémoch.


Už ste čítali?