Ďalšia fraška.

Autor: Monika Albertiová | 4.8.2012 o 14:45 | (upravené 4.8.2012 o 17:51) Karma článku: 11,43 | Prečítané:  989x

Bývalá šéfka Fondu národného majetku  Anna Bubeníková radí Grékom ako privatizovať. Je jednou z troch členiek komisie, ktorú vytvorila Európska komisia, Európska centrálna banka a Medzinárodný menový fond. Bubeníková bola vymenovaná za členku Rady expertov  v júli 2011. Najprv ju za kandidátku na vymenovanie navrhol zástupca slovenskej vlády. Následne Bubeníkovú spolu s ďalšími dvomi členmi navrhol na vymenovanie aj poradný orgán EÚ, ktorým je hospodársky a finančný výbor. Táto informácia by mala byť top témou v uhorkovej sezóne. Dnes by mala pani šikovná tróniť na čelných stranách našich denníkov, aby ľudia videli ako sa Slovensko zviditeľňuje v celej Európe. Sme predsa liahňou "vynikajúcich expertov na privatizáciu štátneho majetku."  Táto informácia ale nie je vtip...

 

Bubeníková z kauzy Gorila radí Grékom ako predať štátny majetok a splatiť tak dlhy. Táto pani je jednou z hlavných postáv spisu Gorila, v ktorom sa hovorí o politickej korupcii. Pred niekoľkými mesiacmi sa písalo, že je v zahraničí. Ľudia, ktorí sa o politiku vôbec nezaujímajú, celú záležitosť Gorily vnímajú ako bežnú kauzu, ktorých sa za rok premelie neúrekom. Takže nič mimoriadne sa nedeje. Ale deje, len sa k nám nedostávajú tie správne informácie...

Prečo okamžite po uverejnení tejto správy nezvolali naši politici tlačovky? Prečo je ticho Fico, Dzurinda, Figeľ, Sulík, či večne kričiaci Matovič? Odpoveď poznáme a aj oni ju poznajú. O tejto informácii všetci vedeli, len ležala v šuplíku ako Gorila.

Odmeňovať lojálnych, ktorí zabezpečili miliardy kde komu je jednou zo špecialít našej politickej scény. Podľa možností dobrým miestom trebárs aj v Bruseli. Vybrali skutočnú odborníčku, presne podľa vlastných morálnych kritérií, odborných dispozícií, teda podľa vlastných predstáv o čestnosti a morálke. Táto správa zapadla v médiách ako nepodstatná. Zaujímavé je, že jej neprikladajú veľkú dôležitosť ani novinári, ktorí by mali byť strážnymi psami demokracie. Asi sú už priviazaní na príliš krátkej reťazi. Postupne, ako sa potvrdzujú fakty obsiahnuté v spise Gorila, by to mal byť impulz aj pre ľudí, aby sledovali, a začali si uvedomovať, že toto presahuje rámec Slovenska a vznikajú korporácie celoeurópskeho významu.

Toto je ale aj odkaz nám občanom, istota a  výsmech niekoho, kto si je istý svojou absolútnou mocou nad našimi životmi...  Čo treba urobiť? Nestačí, aby politici namočení v tejto a iných kauzách odstúpili z funkcií. Recep na ozdravenie Slovenska znie: vyšetriť a odsúdiť. Tak ako sa to podarilo na Islande.

Súhlasíte?

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?