Aj Matovič je zrelý na trestné stíhanie

Autor: Monika Albertiová | 18.12.2014 o 8:00 | Karma článku: 11,36 | Prečítané:  3523x

Igor Matovič odovzdal polícii nahrávku s Radoslavom Procházkom, na ktorej sa hovorí o platení za inzerciu bez bločku. Matoviča na tento krok vyzvala polícia s cieľom podrobiť záznam odbornej expertíze. Polícia začala v súvislosti s nahrávkou trestné stíhanie v septembri, neskôr vyšetrovanie zastavila. V novembri obvinil Procházku prokurátor Generálnej prokuratúry SR pre zločin skrátenia dane a poistného v štádiu prípravy.

„Zostáva mi len veriť, že tvrdenie Radoslava Procházku z prezidentskej kampane, že pred zákonom by sme si mali byť všetci rovní, bude platiť aj v tomto prípade a kauza sa nezametie pod koberec, ako je to na Slovensku 25 rokov zvykom,“ povedal Matovič. Ak sa Matovič dovoláva rovnosti pred zákonom, nemali by trestne stíhať aj jeho? Však sa dohadovali 50 na 50...

Položme si otázku: Je Matovič ten dobrý, aj keď to bol práve on, kto navrhoval nižšiu cenu bez bločka a bol by to práve on, kto by štátu neodviedol dane?

Ak sa chcel hrať na agenta - provokatéra, mal Procházku usvedčiť hneď. On si však nechával nahrávku na dobu, kedy sa mu bude hodiť. On sa nevybral cestou zákonnosti, ale cestou verejnej diskreditácie svojho politického protivníka. Použil a zverejnil ju až v čase, keď mu Procházka preberal voličov a klesali mu preferencie.

Pozrime si ústavný zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov č. 357/2004 Z. z.

Čl. 5 (2) Verejný funkcionár nesmie byť štatutárnym orgánom alebo členom štatutárneho orgánu, členom riadiaceho, kontrolného alebo dozorného orgánu právnickej osoby, ktorá bola zriadená na výkon podnikateľskej činnosti, okrem valného zhromaždenia a členskej schôdze. Verejný funkcionár nesmie podnikať; to sa nevzťahuje na výkon povolania, ktoré môže vykonávať len fyzická osoba za zákonom ustanovených podmienok.

(7) Ak verejný funkcionár vykonáva funkciu, zamestnanie alebo činnosť podľa odsekov 1 a 2 v čase ustanovenia do verejnej funkcie, je povinný do 30 dní odo dňa ustanovenia do verejnej funkcie takú funkciu, zamestnanie alebo činnosť skončiť alebo vykonať zákonom ustanovený právny úkon smerujúci k jej skončeniu.

Toľko hovorí zákon. Z nahrávky je zrejmé, že Matovič reprezentuje svoju bývalú spoločnosť a dohaduje za ňu obchody, ergo koná rovnako, ako keď bol jej konateľom, teda podniká.

Matovič sa vlastne sám usviedča, že nedodržiava ústavný zákon. Okrem toho zavádza svojich voličov, lebo svoju stranu troch ľudí prevádzkuje ako čistú firmu. So ziskom. Financie na chod strany získal zo štátneho rozpočtu, teda z našich daní. Žiadna členská základňa, žiadne náklady na chod strany, len čistý zisk. Lepšie ako hociktorá cyperská firma. A ľudia, ako vždy naletia! Matovič politicky nediskvalifikoval len Procházku ale aj seba.

Matovičovi ide iba o politické koryto. Jeho terajšie aktivity sú už predvolebná kampaň. A vôbec nepozerá na to, či oslabí pravicu, alebo ľavicu.

A možno si už urobil aj nahrávky svojich terajších kolegov revolucionárov. Sulíka, Lipšica aj Hlinu. Pre istotu. Keď bude treba, vytiahne ich.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?