Súlik nepotrebuje Mladé pušky!

Autor: Monika Albertiová | 12.1.2015 o 8:00 | Karma článku: 7,21 | Prečítané:  1457x

Občas si zahundrem na adresu Richarda Sulíka. Zvlášť odvtedy, ako sa zaplietol s partičkou, ktorú nazývajú Mladé pušky. Mne skôr pripadajú ako bláznivé strely, ale dobre, nech si hovoria, ako chcú. V dnešnej dobe je korupcia populárnou témou. Je príčinou rôznych afér či škandálov a potom sa stáva večnou súčasťou debát pri pive. Ale mať ju ako jediný bod programu politickej strany sa mi zdá žalostne málo. Preto sa mi Sulíkove zahadzovanie sa s partičkou mimoparlamentných strán (mimoparlamentné sa volajú asi preto, že majú zostať mimo parlamentu.) a Matovičovým parlamentným kabaretom zdá kĺzaním sa po tenkom ľade.

Sulíkova strana, je skutočnou stranou, síce miniatúrnou, ale s členskou základňou, a hlavne s politickou agendou. S jeho libertariánstvom sa síce dokáže stotožniť naozaj len úzky okruh voličov, ale zisk minimálne piatich percent vo voľbách by preňho nemal byť problém. Spájaním sa s Matovičom, Hlinom a Lipšicom však z môjho pohľadu pácha politickú samovraždu.

Performerov Matoviča s Hlinom, navyše s homofóbnymi sklonmi, za politikov považovať nemôžem. Zvlášť, ak si nadávajú do chrapúňov a predvádzajú rôzne estrádne kúsky. To naozaj ako politický program nestačí. Ani plniť si svoj sen o nahrávacom štúdiu v poslaneckom klube nie je to, čo sa od politika očakáva. Matovič si však zrejme myslí, že ďalším bodom programu by mal byť súkromný detektor lži. Ten sa už predsa párkrát osvedčil. Sulík síce tvrdí, že Matovič dozrel, ale mýli sa. Nemal by zabúdať na to, aký podraz mu urobil tesne po voľbách 2010 a mal by si lepšie všímať, že Matovič nerobí politiku, ale inscenuje infantilné predstavenia.

Sulík nemá dôvod zahadzovať sa ani s takou puškou, akou je Lipšic. Ten nemá ani poriadnu stranu, len krúžok jeho osobných fanúšikov, a nemá ani jasný program. Dokonca nemá ani jednoznačnú ideológiu. On by totiž chcel by byť liberálom i konzervatívcom zároveň.

Žijeme vo svete, v akom žijeme, už nikto nič nerobí nezištne. Prospech, profit, osobné výhody sú základnými princípmi všetkého snaženia bez ohľadu na to, do akých fráz sa politici usilujú svoje úmysly zabaliť.

Aj Lipšic sleduje iba svoje privátne záujmy, ukryté pod pláštikom boja proti korupcii. Ako minister vnútra mohol ukázať svoju morálnu integritu. No namiesto toho zorganizoval tender na odpočúvací systém, na základe ktorého sú trestne stíhaní jeho najbližší spolupracovníci – Milan Krajniak a Marcel Klimek. Navyše Lipšicova politika nie je založená na presadzovaní myšlienok, ale len na realizácii osobnej pomsty. A to je ešte horšie, ako Matovičov primitívny kabaret.

Posledný mesiac som sa dívala na Sulíkove „omladenie“ v strane s nádejou. Má zaujímavú víziu aj program.

Tak prečo chce Sulík svoju programovú, hodnotovú a politickú identitu, ktorá je jednoznačná a nespochybniteľná, kontaminovať spoluprácou s touto nesúrodou skupinou karieristov?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?