Chystajú sa Matovič s Procházkom spoločne vládnuť?

Autor: Monika Albertiová | 5.5.2015 o 8:00 | Karma článku: 7,63 | Prečítané:  2116x

Aj keď do volieb ostáva niečo cez tristo dní, zdá sa, že na predvolebnom bojisku bude čoraz väčší cirkus. Dôkazom je aj nekončiaci príbeh s Matovičovou nahrávkou. Intrigy, intrigy a zase intrigy. Dôsledkom toho je, že naše voľby sú viac reklamná kampaň, než voľby, lebo volíme ľudí, o ktorých reálne nič nevieme. Prejaví sa to až po rokoch a po spôsobenej pohrome. Oni medzitým tvoria „čertove spolky“ a koalície, ktoré sú pre voličov čoraz neprehľadnejšie a nepochopiteľnejšie.

Podávajú si ruky, usmievajú sa, tvária sa ako kamoši, ale neveria si. Klamú a intrigujú. Takí sú naši politici. Na prvý pohľad podvodníci ako vyšití, na druhý pohľad lotri na pohľadanie politickí gangstri, ktorí sa neštítia žiadneho politického huncútstva. Aj tak môžu mnohým pripadať Matovič a Procházka.

Celý svet preto závidí Róbertovi Ficovi jeho politických protivníkov, a aj toto je typická ukážka toho, prečo je taký úspešný. Jeden je blbý, že sa dal nachytať, druhý je ešte blbší, že si podpílil konár bonzovaním.

Teraz budú všetci riešiť, či je pravdivá Matovičova alebo Procházkova interpretácia toho, čo odznelo pred vyše rokom. Skutočnosť je taká, že to bolo také chodenie okolo horúcej kaše a ani Matovič, ani Procházka z neho nevyšli s čistým štítom. Matovič sa jednak správal ako fízel politickej tajnej polície, a jednak s nahrávkou vyštartoval prvýkrát až potom, čo pochopil, že preferencie novej strany (Siete) ohrozujú postavenie OĽaNO na politickej scéne.

Procházka sa zase nechal nachytať Matovičovými ťarbavými ponukami, jasne neodmietol návrhy na platenie inzercie bez riadneho účtovného dokladu, no na druhej strane treba povedať, že sa tejto „výhody“ nedožadoval nejako dôrazne. Keby mu to však Matovič explicitne ponúkol a aj umožnil, určite by si ruku odrezať nedal.

Nahrávka je naozaj zaujímavá. Ukazuje, že Procházka chcel primárne lepšiu cenu, a nie platbu bez faktúry. Na to ho tam celý čas láka Matovič, ktorý v priamom rozpore s ústavou ako poslanec nemá čo dohadovať ceny na inzerciu vo svojej firme. Matovič od začiatku premyslene podrazil Procházku, ktorého vyše hodinu zjavne huckal. Z toho rozhovoru jasne vidno, že Matovič už vtedy vedel, že nahrávku zverejní. Podľa toho aj dával Procházkovi otázky.

Matovič je egocentrik, ktorý samoúčelne potrebuje upútavať na seba pozornosť, bez akéhokoľvek pozitívneho efektu pre spoločnosť. Schováva sa za konateľom, keď tvrdí, že on v mene firmy nekoná. Všetko však nasvedčuje tomu, že to on rozhoduje o všetkom a konateľ je iba papierový štatista. Matovič sám zarába na politike, keď si celý príspevok od štátu (viac ako 4 milióny eur) presúva do vlastnej firmy (platiť reklamu vlastnej strane, vo vlastných novinách a mať z toho čistý zisk je fakt geniálne), a pritom to má za svojich poslancov, ktorí z toho neuvidia ani cent, lebo stranu ovláda on, jeho žena a bratanec. Pokrytec.

Skúste hádať, či táto aféra niekomu z týchto dvoch ublíži? Nie. Ani Matovičovi, ani Procházkovi. Obaja majú svojich fanúšikov, ktorí sú schopní prehliadať všetky ich prešľapy.

Matovič okrem iného, kade chodí, tade očierňuje každého, kto ma úspech. Stačí sa pozrieť na jeho reklamné noviny, dodávané do schránok domácnosti. A píše tam samé polopravdy a neoverené špekulácie, ktoré majú často od pravdy na hony ďaleko. Ale ľudia mu veria. Slováci sú divný národ. Keď je zverejnená pravda, neveria, zato klamstvám veria vždy. Možno je to aj tým, že tieto noviny čítajú hlavne dôchodcovia, ktorým na noviny a časopisy nezostávajú peniaze. A títo boli naučení, že všetko to čo sa píše v novinách, je pravda.

Po zverejnení kompletnej nahrávky a jej prepisu obaja páni zorganizovali tlačové besedy, zopakovali staré argumenty, takže sme sa nedozvedeli nič nové. Až na jednu maličkosť. Ani Procházka, ani Matovič nevylúčili možnosť spolupráce vo vládnej koalícii po voľbách 2016. Matovič by teda nedbal vládnuť s niekým, koho už rok označuje za podvodníka, hodného súdneho potrestania. A Procházkovi by sa zase nezdvihol žalúdok z vládnej spolupráce s človekom, ktorý si nahral ich súkromnú konverzáciu a túto politickú pornografiu po kúskoch dávkoval celému národu.

Na budúci rok budú voľby a natíska sa otázka, či OĽaNO pôjde do koalície so Sieťou. Podľa mňa áno, to, čo teraz robí Matovič, je iba zúfalý marketing. Tento príbeh totiž naznačuje, že nie princípy a hodnoty, ale hlad po moci ženie oboch pánov k tomu, aby zotrvali v politike. A tak sa aj treba pozerať na ich mediálne škriepky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?