Koľko opäť zarobil Matovič na obyčajných ľuďoch?

Autor: Monika Albertiová | 9.6.2015 o 8:00 | Karma článku: 11,43 | Prečítané:  13111x

Tak už prišlo aj na Matoviča. Redaktorka Plus 7 dní Anka Lučaiová odhalila, že OĽaNO je súčasťou rodinného podnikania Pavlíny a Igora Matovičovcov. A nielen to.

Presvedčivo ukázala, že predseda OĽaNO zneužíva peniaze zo štátneho rozpočtu na obohacovanie svojej rodiny.

Aj keď mal Igor Matovič plno rečí o tom, ako treba zrušiť financovanie politických strán a hnutí zo štátneho rozpočtu, a deklarovaným cieľom malo byť, aby sa nerozkrádali štátne príspevky. Sám je príkladom toho, že vodu káže a víno pije. Na to som poukazovala tu.

So záujmom som si prečítala, článok v Plus 7 dní v ktorom sa hovorí: „Obyčajní ľudia hospodária s peniazmi zo štátnych príspevkov, akoby to boli peniaze súkromnej firmy. Zo štátnych peňazí si zaplatili nielen pôžičky, ale aj podnikateľské aktivity rodinnej firmy Matovičovcov – Regionpress.“

Na túto skutočnosť som upozorňovala už pred časom v mojom blogu. Spoločnosť Regionpress založil Matovič v roku 2002, ale v roku 2007 ju prepísal na manželku. Podľa vyššie spomínaného článku Plus 7 dní firma Pavlíny Matovičovej vlastní aj domény: igormatovic.sk, obycajniludia.sk a ďalšie, ktoré sú priamo spojené s aktivitami Igora Matoviča. Podľa audítorov spoločnosť Regionpress touto formou dotuje politické hnutie OĽaNO, ale strana to nepriznáva. A tým porušuje zákon!

OĽaNO je zjavne ďalší rodinný biznis Matovičovcov. Ak si pripomenieme fakt, že pri vzniku politickej strany malo hnutie iba štyroch členov, je jasné, že strana je pre tento rodinný podnik oslíkom otras sa, ktorý prináša slušné zisky pri relatívne nízkych nákladoch. Ročné náklady na stranu predstavovali niečo nad päťdesiattisíc. A nesmieme zabudnúť ani na fakt, že na nahrávke, ktorú Matovič zverejnil, priznáva, že sa hnutie prezentovalo len cez Regionpress. Matovič teda presúva štátne peniaze zo straníckeho účtu na účet firmy svojej manželky. Predseda OĽaNO nepotrebuje ani schránkovú formu, on má totiž schránkovú stranu. Aké pitoreskné!

Zaujímavé sú aj výročné správy OĽaNO. Hhnutie zaplatilo podľa audítora firme Pavlíny Matovičovej 209 042, 03 eura. Obyčajní ľudia navyše nevykázali v priebežnej správe o nákladoch na voľby rozdiel medzi obvyklou cenou za poskytnutie služby a skutočnou sumou, ktorú za inzerciu zaplatili Regionpressu za rok 2012. Aj to je forma daru, ktorú treba vykázať, no pán Matovič aj v tomto prípade porušil zákon. A taká istá nezákonnosť sa mu „prihodila“ aj v roku 2013. Regionpress dal OĽaNO zľavy na inzerciu, ktoré podľa audítorov mali byť priznané a zdanené.

Už teraz som zvedavá na výročnú správu za rok 2014. Bol to rok bohatý na voľby: prezidentské, európske aj komunálne. A čísla uvedené vo výročnej správe budú možno ešte zaujímavejšie. Alebo aj nie. Lebo ako uviedlo tlačové oddelenie strany, hnutie nevykázalo bezplatné plnenie za zľavy na inzerciu.

Na mieste je preto pýtať sa nielen na to, koľko opäť „ušetrilo“ OĽaNO za rok 2014, ale hlavne koľko zarobili Pavlína a Igor Matovičovci na obyčajných ľuďoch...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?