Prečo si Matovič nepoupratuje najprv na vlastnom dvore?

Autor: Monika Albertiová | 15.7.2015 o 8:00 | Karma článku: 10,01 | Prečítané:  2570x

Igor Matovič v utorok ponúkol strane Sieť Radoslava Procházku bezúročnú pôžičku na predvolebnú kampaň vo výške tri milióny eur bez ručenia a bez úroku.Vraj sa už nemôže pozerať na to,ako sa Procházka zapletá s finančnými skupinami

Problémom Igora Matoviča je však to, že chce upratovať na Procházkovom dvore a pritom ten jeho je tiež plný špiny.

Divím sa, že nikomu nenapadlo opýtať sa, odkiaľ bojovník proti korupcii zobral tri milióny na bezúročnú pôžičku pre niekoho iného. Veď peniaze, ktoré postupne inkasuje od štátu za výsledok vo voľbách prepiera cez svoju rodinnú firmu a teraz ich veľkodušne ponúka ako svoje vlastné. Ale veď tie predsa už veľmi dávno sľúbil vrátiť do štátneho rozpočtu. Takže už by ich teoreticky ani nemal mať.

Kým sa vrátime k tejto smiešnej pôžičke pripomeňme si, že Matovič najprv ako člen poslaneckého klubu SaS mal v roku 2010 dostať ponuku na miliónový úplatok. Neskôr to bol žart. Potom posielal na detektor všetkých, ktorí chceli v roku 2012 ísť na kandidátku OĽaNO. No a v roku 2014 nahrával Procházku a teraz mu chce len tak požičať tri milióny eur. A otázkou je, či nahrávanie by mal tentoraz Procházka grátis...

Ale žarty bokom. Matovič sa naťahuje vždy len s Procházkom. Celé politické spektrum nie je len Procházka so svojou Sieťou, ale minimálne všetci tí, ktorí vegetia vo vláde a parlamente.

Je nepochybne správne pýtať sa, odkiaľ berie Prochádzka peniaze na kampaň. Keď sa jedna kampaň Siete skončí, druhá sa už aj začína. A to je dôvod na otázky.

Ale strana Sieť neprijme bezúročný úver tri milióny eur od rodiny lídra OĽaNO Igora Matoviča, lebo podľa hovorkyne rokuje o úvere v hodnote okolo jedného milióna eur. Banka predstavuje pre stranu dôveryhodného veriteľa.

Inou vecou je, že Matovič predstiera, že mu leží na srdci, aby sa jeho priamy konkurent (lebo Sieť mu zobrala najviac preferencií) nezaplietol s finančnými skupinami. Šéf OĽaNO ani zďaleka nie je taký altruista, aby sme mu uverili, že mu leží na srdci Procházkov morálny profil. Toto je len trápny pokus, ako hádzať blato na iného a mať pritom na vlastnom dvore svinčík.

Prečo si Matovič nepoupratuje najprv u seba? Len nedávno oznámil koalíciu so stranou Nova, ktorej vznik sprevádzali rovnako masívne kampane za stovky tisíc eur, ako je to v prípade Siete. Prečo Matovič nepošle na detektor lži Daniela Lipšica a neopýta sa ho, či občianske združenie Sen pre Slovensko, cez ktoré bol financovaný vznik Novy, dostávalo pochybné príspevky v hotovostných platbách? Prečo sa Matovič neopýta svojho koaličného partnera, koľko zarobil jeho bývalý spoločník Milan Krajniak alias Posledný križiak na nákupe nového odpočúvacieho systému, ktorý dodnes nefunguje, a koľko na to použil pri financovaní Novy?

Igor Matovič sa nedávno verejne priznal, že OĽaNO dostáva v jeho regionálnych plátkoch 99 % zľavy na inzerciu. Ale tieto zľavy jeho hnutie neuvádza ako dar a to je v rozpore so zákonom, ktorý má aj takýmto spôsobom brániť nekalému financovaniu politických strán. Nehovoriac o tom, že aj takéto nefinančné plnenie musí byť uvedené v daňovom priznaní a to Matovič nerobí. A toto sú už praktiky oligarchie, proti ktorým Matovič s Lipšicom údajne bojujú.

A keď už si Matovič poupratuje na vlastnom dvore, potom si môžeme položiť otázku, ako sa niekto môže vydávať za obyčajného človeka, keď si dovolí len tak spakruky z rodinnej kasy ponúkať bezúročný úver v hodnote troch miliónov eur.

Matovič nie je obyčajný človek, ale jeden z mnohých obyčajných politikov a zbohatlíkov, ktorí nás tu už štvrťstoročia vodia za nos.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?