Pán premiér Fico, načo bolo toto dobré?

Autor: Monika Albertiová | 8.10.2015 o 11:00 | Karma článku: 6,39 | Prečítané:  2160x

Robert Fico s obľubou označuje Igora Matoviča za poloblázna. Nie je to práve najlepší príspevok k politickej kultúre. Avšak ak chce byť vo svojom postoji voči šéfovi OĽaNO konzistentný, nemal by pomáhať jeho predvolebnej kampani.

Na Slovensku sa pomaly stáva národným športom podávať trestné oznámenia. Aj premiér Fico sa nevyhol tomuto „módnemu“ trendu. Vždy pôsobil, že všetky doterajšie osočovania svojich politických oponentov prijímal so stoickým pokojom. Ale obvinenie, že majú spolu s manželkou Svetlanou na účtoch v Belize 674 miliónov dolárov malo tentoraz na neho účinok ako červené súkno na býka v koride.

Vieme, že premiér Fico má občas cholerické sklony. Niekedy skôr koná, ako premýšľa. Stalo sa mu to aj vtedy, keď podal trestné oznámenie na Igora Matoviča, ktorý ho obvinil, že má s manželkou na Belize uliatych takmer štvrť miliardy dolárov. A pre Matovičovu kampaň je to hotovým požehnaním.

Pán premiér Fico, načo bolo toto trestné oznámenie dobré? mala som chuť opýtať sa po prečítaní tlačovej správy Obyčajných ľudí, v ktorej sa píše: „Premiér vytváral ilúziu, že keď ľudia vedia o korupcii, tak on všetko vybaví, pričom v prvom rade bude oznamovateľ korupcie chránený, a nie zastrašovaný a šikanovaný. A čuduj sa svete – ak niekto ukáže prstom práve na Fica, tak po pár týždňoch nevyšetrujú toho, kto mal korupciu spáchať, ale oznamovateľa.“

Nedbám, nech si hrá Matovič svoje politické divadielko, ale hrať sa na obeť a jediného martýra bojujúceho za právny štát a tváriť sa ako jediný obhajca pravdy? To je dúfam iba zlý žart.

Matovič totiž zabudol na jednu podstatnú maličkosť. Po získaní „dôkazov“ o Ficovom účte mal ísť na Generálnu prokuratúru. A keďže to neurobil, je možné že, porušil paragraf 340 Trestného zákona, ktorý pojednávaní o trestnosti neoznámenia iného trestného činu. Pozri tu.

Je veľkým omylom myslieť si, že začaté trestné stíhanie vo veci je prenasledovaním Matoviča. Vyšetrovateľ, ktorý vydal toto uznesenie, nepochybne nie je nadšený, že práve on sa musí zaoberať kauzou škriepenia sa politikov, avšak keď už sa to stalo, musel konať tak, ako mu to ukladá Trestný poriadok.

Matovič je iba politický pochábeľ, ktorý využíva každú príležitosť, aby rýchlo ohúril, než ním umelo nafúknutá bublina spľasne. Je smutné, že do politiky sa dostal tento druh ľudí, ktorí sú nekontrolovanými strelami, len si užívajú poslanecký plat a pochybnú popularitu.

Nie je to prvýkrát, čo Matovič prišiel s bombastickými informáciami. Na začiatku funkčného obdobia bývalej vlády hovoril, že sa ho pokúsili podplatiť sumou 20 miliónov eur, aby spolu s ďalšími tromi poslancami Obyčajných ľudí povalil Radičovej kabinet. Neskôr to vysvetlil tým, že to bol žart. Tá vláda padla. Zaujímavé. Možno tých dvadsať miliónov nebol úplatok, ale niekomu iba vreckové.

Reklama je reklama, to Matovič dobre vie, však jeho noviny profitujú práve z nej. A mať ju ešte zadarmo? Čo by mnohí za to dali, mať ju zadarmo v predvolebnom období. To si povedal aj Matovič. Myslím si, že toto všetko je jeho marketingový ťah. Nikoho z ľudí nezaujímajú nejaké milióny niekde na Belize, ani či ich niekto má alebo nie. Je zrejmé, že to spravil iba kvôli voľbám, práve preto, že chce získať viacej hlasov, lebo jediné, čo teraz Igor Matovič potrebuje dosiahnuť, je zlepšenie svojej pozície, pretože jeho preferencie idú dolu vodou.

Po politickom sobáši s Lipšicom balansuje na hrane siedmych percent. A to je pre oboch veľký problém. Celý tento prípad s účtom na Belize Matovič s Lipšicom používajú na vytĺkanie politického kapitálu. A budú to robiť naďalej.

Títo dvaja by najmä mali prestať zneužívať prácu akéhokoľvek štátneho orgánu alebo inštitúcie, medzi ktoré patrí aj Policajný zbor, na politický boj a politickú reklamu. A nemali by zabúdať, že štát nie je šapitó a poslanci nie sú klauni, aj keď Matovič robí všetko pre to, aby nám dokázal opak. A žiaľ, premiér mu v tom svojím neuváženým konaním iba pomáha.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?