Matovič si vymyslel anonym, aby si mohol vymyslieť účet na Belize?

Autor: Monika Albertiová | 30.10.2015 o 12:00 | Karma článku: 8,50 | Prečítané:  2688x

Premiérov účet na Belize neexistuje. Neexistuje ani Matovičov anonym. Existuje však veľmi konkrétny človek, od ktorého si šéf OĽaNO kúpil pochybné informácie. Tvrdia to moje zdroje.

Igor Matovič a Daniel Lipšic triafajú asi celkom presne, keď premiéra Fica provokujú, aby sa vyjadril, či Rakúšania v kauze Pandur obvinili jeho osobného priateľa Miroslava Výboha. Ak sa táto informácia potvrdí – a všetko nasvedčuje tomu, že potvrdená bude, bude mať predseda vlády problém. Nie trestnoprávny, ale reputačný a to úplne postačí na to, aby mal Robert Fico poriadne pokazenú náladu počas celej volebnej kampane.

Ak sa však nad výkonom tandemu Matovič – Lipšic zamyslíme hlbšie, prídeme na to, že z hľadiska vynaloženého úsilia, vypovedaných slov a zamorovania mediálneho priestoru tlačovkami je ich pôsobenie neefektívne. Ak by si takto počínal Matovičov Regionpress, dávno by skrachoval. Vytiahnutie tromfu Výboh totiž musíme vnímať v kontexte mesiacov.

Najprv Matovič cez Facebook zvolal tlačovku. V statuse naznačoval, že má informácie o účte manželov Ficovcov na Belize, na ktorom majú premiér so ženou takmer 700 miliónov dolárov. Novinári sa však o účte nič nedozvedeli, predseda OĽaNO im totiž namiesto dôkazov o existencii peňazí ponúkol akýsi nepekný tender na ministerstve vnútra. Potom prišla oficiálna informácia z Belize, že Svetlana Ficová a Robert Fico nemajú v tejto krajine žiadne účty ani iné aktíva. Matovič tento dokument nazval „papierikom“ a odvolal sa na nedôveryhodnosť belizských inštitúcií, ale sám žiadne dôkazy neponúkol. Keby orgány karibskej krajiny Ficov účet potvrdili, zrejme by to pre riaditeľa Obyčajných nebol „papierik“, ale svätý grál. A keďže Matovič nemal čo ponúknuť médiám, tak rozoslal prokuratúre, polícii a SIS dokumenty o tendri na ministerstve vnútra. Jeho status na Facebooku bol len lákadlom pre novinárov, aby prišli na tlačovku a namiesto dôkazov o účte im podhodil treťotriedne informácie. To je podvod, a preto by si mali médiá na Igora Matoviča lepšie posvietiť.

Čo doteraz neurobili novinári, pokúsila som sa urobiť za nich. Netvrdím, že moje zdroje majú pravdu, ale dôverujem im. Podľa nich to bolo s premiérovým účtom na Belize takto:

  • Matoviča o jeho existencii neinformoval anonym, túto informáciu si vymyslel.
  • Ani informácie o tendri na ministerstve vnútra mu neposunul žiaden záhadný anonym, ale si ich kúpil za 5000 eur od veľmi konkrétneho človeka.
  • Keďže je Matovič žgrloš a neplatí viac, od konkrétneho človeka nedostal ani len kompletnú dokumentáciu k tendru, ktorý spochybňuje.
  • A vzhľadom na to, že celá mediálna maškaráda bola slabučká ako trikrát vylúhovaný čajíček, Matovičovi a Lipšicovi prišlo vhod, že rakúska prokuratúra potvrdila, že v kauze Pandur bol obvinený aj istý občan Slovenskej republiky.

Po stope Miroslava Výboha je potrebné pátrať aj ďalej. Nielen preto, že je to premiérov kamoš, ale aj z toho dôvodu, že táto kauza má interesantné medzinárodné súvislosti.

Novinárom však odporúčam, aby pátrali aj po tom, kto sú Matovičove „anonymné“ zdroje a tvrdo od neho požadovali dôkazy o premiérovom účte na Belize. Veď si z nich urobil a robí dobrý deň a oni a ony aj napriek tomu ochotne navštevujú jeho tlačovky a vďačne čakajú na ďalšiu ohlodanú kosť z jeho stola, štedro prestretého senzáciami pochybného pôvodu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?