Kto zvoní Matovičovi do hrobu? Matovič!

Autor: Monika Albertiová | 30.11.2015 o 8:00 | Karma článku: 10,29 | Prečítané:  62495x

Igor Matovič nie je obyčajný človek, ale obyčajný zbohatlík. A obyčajný politik, teda taký istý, ako stovky, ktorých už roky rokúce poznáme.

Ešte pred založením politickej strany v roku 2010 Matovič vyhlasoval, že najmenej polovica poslancov nič nerobí, sú to darmožráči, čím nahonobil sľubný politický kapitál. Po pár rokoch v politike sa ukázalo, že sám je jedným z darmožráčov. Má plno rečí o rozkrádaní majetku nás všetkých, no táto krajina je pre neho obyčajná dojná krava, ktorá zabezpečuje jeho rodinu a ďalšie generácie Matovičovcov na storočia dopredu.

Na internete sa objavili výpisy z bankového účtu manželky Igora Matoviča. Tam si môžeme pozrieť, že k 30. septembru 2009, teda predtým, ako sa Matovič dostal do parlamentu, mala Pavlína Matovičová na účte 10,5 milióna eur.

Ale už o dva roky po vstupe Igora Matoviča do politiky, mala Pavlína Matovičová na účte vyše 17,5 milióna eur, teda asi o 70 % viac peňazí ako pred jeho vstupom do politiky! Za dlhé roky podnikania Matovičovci zarobili len o 2,5 milióna viac, ako si prilepšili za dva krátke roky, čo hlava rodiny pobudla v politike.

Prečo príslušné orgány nevyšetrujú odkiaľ majú Matovičovci toľko peňazí, koľko preliali zo štátnych peňazí do rodinnej firmy a z nej na účet Pavlíny Matovičovej? A prečo nikoho nezaujímajú prípadné daňové úniky a straty spôsobené rodinou Matovičovie štátu neplatením DPH a dane zo zisku z inzercie za neštandardné zľavy?

Igor Matovič spravuje OĽaNO ako rodinnú firmu. Stačí sa len pozrieť, ako krásne prepiera štátne peniaze cez Regionpress. Samozrejme, je šikovný, lebo našiel naoko nenapadnuteľný spôsob.

Čím ďalším si ešte kope Matovič svoj politický hrob? Klamstvami. Niet totiž väčšieho klamára. To všetko, čo dokázal vypustiť z úst, nemá azda obdoby. Už sa neraz ukázalo, že ten, kto prstom ukazuje a vykrikuje, kto koľko nakradol, je ten, o kom sa hovorí v prísloví o zlodejovi kričiacom, aby chytili zlodeja.

Je nehorázne, nechutné a podlé tváriť sa pred ľuďmi ako najväčší milovník národa a pritom byť farizejom. A gorilou. Aj keď je Igor Matovič v politike iba pár rokov, už je jednou z ústredných postáv spisu Gorila 2. V spise diskutujúci konštatujú, že „paradoxom je to, kto dal financie na rozbeh (Matovičovi dal peniaze Kmotrík) aby v opozícii zabezpečoval deštrukciu“. Od začiatku je jasné, že Matovič je ďalší darmožráč v parlamente. V spise Gorila 2 ho nie práve najslušnejšie označujú ako „Zmrda z Trnavy“, čo však mimoriadne presne vystihuje jeho charakter.

A je tu ešte jeden problém, ktorým si vyzváňa do politického hrobu. Percentá.

Percentá, ktoré koalícia Nova a OĽaNO potrebuje získať v budúcoročných parlamentných voľbách. Na to, aby poslanci týchto strán zasadli v parlamente aj po marci 2016, potrebuje koalícia sedem percent. No po politickom sobáši s Lipšicom to zaváňa fiaskom. V prieskumoch nedosahujú ani šesť percent. A to je pre oboch veľký problém. Nakoniec skončí pravdepodobne Lipšic na kandidačnej listine Obyčajných ľudí. Aby sa udržal v parlamentnej aréne. Alebo skončí na smetisku dejín. Aj s Matovičom.

Matovič tiež len zachraňuje vlastnú politickú existenciu, ktorá pri pohľade na jeho kabaretné prvky nemá žiadne opodstatnenie. Matovič chce byť silou mocou v parlamente a akejkoľvek vláde, ktorá vzíde z budúcoročných volieb. Ak sa mu to podarí, bude robiť zle rovnako, ako to robil už aj za Ivety Radičovej. Bude to robiť, aj keby bol jej členom, pretože on inak politiku robiť nedokáže.

Matovič je umieračikom i hrobárom sebe samému. Najväčším prínosom tohto politika pre Slovenskú politiku bude jeho blížiaci sa odchod.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf polície Gašpar ide do civilu. Jeho nástupcom má byť doterajší pridelenec

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Fico sa už dohaduje s opozíciou, Bugár to nepovažuje za problém

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.

TECH

Čo všetko o vás vie váš telefón?

Niektoré aplikácie si skladujú aj nahrávky vášho hlasu.


Už ste čítali?