Utečenci Merkelovej ukázali, že mier medzi islamom a Západom je nemožný

Autor: Monika Albertiová | 7.1.2016 o 8:00 | Karma článku: 11,53 | Prečítané:  14024x

Aktuálne dianie v Nemecku potvrdzuje, že mierumilovné spolužitie islamu so západným svetom je nemožné. História je toho plná dôkazov a dejiny práve vtrhli do našich životov.

Utečenecká kríza je v súčasnosti hlavnou diskutovanou témou a práve nemecká kancelárka Angela Merkelová je jej ústrednou postavou. Americký časopis Time ocenil jej morálne vodcovstvo a ústretový prístup k utečencom a stala sa osobnosťou roka 2015. Time vyhlasuje osobnosť roka bez ohľadu na to, či je kladná, alebo záporná. Jednoducho vyberie tú osobu, ktorá najviac ovplyvnila svet. A Merkelová ovplyvnila svet nie práve pozitívne.

A nie práve pozitívne prijali Nemci aj jej novoročný príhovor. Aj s titulkami v arabčine a angličtine. Titulkami chceli zasiahnuť čo najväčší počet utečencov, uviedla televízia vo vyhlásení.

Merkelová priznala, že integrácia toľkých ľudí bude stáť „čas, silu aj peniaze“. Tiež povedala: „Ak to ale vezmeme za správny koniec, je dnešnou veľkou úlohou prisťahovalectva a integrácie toľkých ľudí šanca do budúcnosti,“ Viac tu.

Prejav Angely Merkelovej vyvolal v Nemecku medzi voličmi vlnu nevôle, pretože sa vyjadrila v tom zmysle, že Nemecko je krajinou utečencov, a nie Nemcov. Prejav je plný výziev na prijímanie utečencov, presviedčanie o tom, akým budú prínosom pre Nemecko a zároveň opatrné naznačenie, že toto je len začiatok. A Nemci sa musia pripraviť a obetovať ďaleko viac, než koľko sa obetovali doteraz. „Vítacia“ náruč Angely naďalej zostáva dokorán široko otvorená, stále ponúka utečencom pomocnú ruku.

Nech si Nemecko, ktoré údajne tak urgentne potrebuje „novú krv“ do svojich fabrík, a táto utečenecká vlna sa mu hodila, experimentuje podľa ľubovôle, nech si prijíma nadšene migrantov ako doteraz, a nech ich adaptuje na svojom území. Avšak iba takým spôsobom, aby Nemci nedostali do problémov okolité štáty. A ak nebude Nemecko vymýšľať kvóty a z pozície sily tlačiť na ostatné členské krajiny EÚ, aby sa s nimi, ktorí rozosielajú pozvánky, o ten príliv povinne delili, potiaľ bude všetko v najlepšom poriadku. Potom prehltnem aj tie ušľachtilo znejúce, ale vo svoje podstate hlboko pomýlené frázy o humanite.

Myslím si, že ďalší masový príliv utečencov bude pre Nemecko znamenať predovšetkým masívny nárast nutných bezpečnostných opatrení. A narastanie napätia medzi bežnými Nemcami a novousadlíkmi. Názorne to ukázal príklad z Mníchova. Možno ste zaregistrovali, že v bavorskej metropole hrozilo na Silvestra nebezpečenstvo teroristického útoku, ktorý podľa tamojšej polície chystali práve radikáli z Iraku a Sýrie. A toto nebezpečenstvo stále pretrváva, pričom nejde o prvú hrozbu tohto typu od vypuknutia utečeneckej krízy. Už v novembri, pár dní po parížskych vražedných útokoch islamských radikálov (z ktorých niektorí prenikli do Európy práve vďaka aktuálnej utečenecké kríze) musel byť v Hannoveri kvôli teroristickej hrozbe zrušený medzištátny futbalový zápas Nemecko - Holandsko, na ktorý sa chystala aj nemecká kancelárka.

A ďalší prípad z Kolína moje slová potvrdzuje. Počas silvestrovskej noci došlo k útokom na desiatky žien v okolí kolínskej hlavnej železničnej stanice a slávnej katedrály, keď 90 žien nahlásilo sexuálne obťažovanie a lúpežné prepadnutie. Do týchto útokov bolo zapletených zhruba tisíc opitých a agresívnych mužov. Šéf kolínskej polície Wolfgang Albers to označil za celkom novú dimenziu zločinu“. Podľa neho boli páchatelia arabského a severoafrického výzoru. Podobné útoky sú hlásené aj zo Stuttgartu, z Hamburgu a z Reeperbahnu, kde sa útočilo asi dvadsať až štyridsať mužov.

Nemecko je v šoku. Členovia nemeckej vlády vrátane kancelárky Angely Merkelovej v utorok odsúdili početné sexuálne aj ďalšie útoky. „Musí byť urobené všetko, aby páchatelia boli čo najrýchlejšie vypátraní a potrestaní, a to bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzajú,“ uviedla kancelárka podľa svojho hovorcu počas telefonátu s kolínskou starostkou Henriette Rekerovou. Viac tu. Starostka Henriette Rekerová je známa tým, že ju v októbri počas predvolebnej kampane pobodal protiprisťahovalecký extrémista, čelí kritike kvôli svojmu odporúčaniu, aby sa ženy pri pohybe v dave snažili udržiavať bezpečný odstup od ostatných ľudí. A mnohí Nemci jej vyjadrenia vnímajú, akoby starostka dávala časť viny za incident aj obetiam.

Už ani samotné spolkové krajiny nevidia situáciu príliš ružovo. Bavorsko dokonca pripravuje ústavnú žalobu proti nemeckej vláde kvôli súčasnému prílivu utečencov.

Najväčšia nemecká spolková krajina sa totiž domnieva, že spolková vláda neplní v utečeneckej kríze svoje povinnosti a nesnaží sa obmedziť príchod imigrantov. Politici v Mníchove sú presvedčení, že súčasná utečenecká kríza ohrozuje stabilitu Bavorska a obmedzuje možnosti fungovania tejto spolkovej krajiny. Spolková vláda podľa nich nerobí dosť pre to, aby situáciu Bavorska zlepšila. A bavorskí politici majú pravdu.

Kancelárka Angela Merkelová odmietla návrh bavorského premiéra Horsta Seehofera, podľa ktorého by sa mal obmedziť prílev migrantov prichádzajúcich do krajiny na dvestotisíc ročne. To sa už pani kancelárka zahráva s ohňom. Nikto dnes totiž nevie, kto do Nemecka migroval. Politiku pani Merkelovej preto považujem v dnešnej situácii za obrovský hazard. Ohrozuje bezpečnosť nielen Nemecka, ale aj iných európskych krajín.

A trúfam si povedať, že s jej pozíciou, ktorá sa ešte pred necelým rokom zdala úplne neotrasiteľná, to bude čím ďalej horšie. Angela Merkelová to má podľa mňa spočítané.

Ak majú Nemci aspoň kúsok zdravého rozumu, tak jej to čoskoro zrátajú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf polície Gašpar ide do civilu. Jeho nástupcom má byť doterajší pridelenec

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Fico sa už dohaduje s opozíciou, Bugár to nepovažuje za problém

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.

TECH

Čo všetko o vás vie váš telefón?

Niektoré aplikácie si skladujú aj nahrávky vášho hlasu.


Už ste čítali?