Ako sa volá Gorila Siete? Andrej Hrnčiar!

Autor: Monika Albertiová | 18.2.2016 o 19:00 | Karma článku: 11,53 | Prečítané:  7020x

Prvý podpredseda Siete a primátor Martina Andrej Hrnčiar na príklade svojho údajne transparentného mesta ukázal, ako by vládol kabinet pod vedením premiéra Procházku. Rovnako ako Smer: usiloval by sa kradnúť v súlade so zákonom.

Portál aktuality.sk priniesol vážne odhalenie. Firma blízka Andrejovi Hrnčiarovi sa dostala v Martine k lukratívnym pozemkom za smiešnu cenu. Andrej Hrnčiar je pritom primátorom Martina. A podpredsedom Siete, financovanie ktorej je tiež predmetom mnohých vážnych pochybností. Aby sme nezabudli: O meste Martin si Transparency Internatinol myslí, že je najtransparentnejším mestom na Slovensku. Akiste bude iba zhodou náhod, že na čele slovenskej pobočky Transparency International stála manželka ďalšieho podpredsedu Siete Miroslava Beblavého.a  teraz je predsedníčkou Správnej rady Transparency Internatinol Slovensko.

Mesto Martin predalo spoločnosti GEONET Invest, ktorej spolumajiteľom je aj primátor Andrej Hrnčiar, lukratívne parcely v centre trikrát lacnejšie, ako sú trhové ceny. Firma má majetok za 3,1 milióna eur. V rokoch 2013 – 2014 bol pritom polovičným majiteľom firmy Hrnčiarov brat Martin. Od marca 2014 sedí v dozornej rade GEONET Invest aj Hrnčiarova manželka Martina. Táto spoločnosť nadobudla aj ďalšie lukratívne parcely v centre Martina.

Toto všetko je interesantné, ale za najväčšiu absurdnosť považujem, že sa v roku 2012 zmenilo všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o hospodárení s majetkom mesta Martin. Pôvodné VZN č.82, ktoré podpísal primátor Hrnčiar. Klasický príklad, keď primátor za nič nemôže, veď to poslanci v zastupiteľstve odsúhlasili. Z dokumentu sa „stratilo“, že mesto nesmie previesť svoj majetok na firmy primátora, poslancov alebo im blízke osoby. Nové VZN č.99. Ak si „transparentné mesto“ z vlastného VZN vyhodí formulku o zákaze prevodu majetku na primátora, poslancov a spriaznené osoby, považujem to za totálnu absurdnosť. A za  maximálnu drzosť považujem to, ak predstavitelia Siete na bilboardoch hlásajú zákaz schránkových firiem a hmotnú zodpovednosť politikov. Toto je slovenská klasika, celý biznis je neetický, voči mestu a jeho obyvateľom absolútne nehospodárny, ale v súlade so slovenskými zákonmi. A ja sa pýtam: Platil by zákon o hmotnej zodpovednosti politikov aj na tento prípad?

Pán transparentný má toho ,,za ušami“ omnoho viac. Toto je len kvapka v mori. Stačí sa pozrieť tu. Vie nielen dobre prezliekať kabát, ale aj skvele podnikať. Viac tu. Stále sa nič nemení. V tomto štáte nie je nič nezávislé a všetky rozkrádačky verejných zdrojov sú v súlade so zákonom. Dokedy? Kto konečne nájde odvahu to zmeniť a poslať oligarchov tam, kam patria?

Andrej Hrnčiar je očividne Gorilou strany Sieť. A nie je jediná ani posledná. Len sa treba lepšie prizerať. A najmä dobre zvažovať, keď budeme za plentami vo volebných miestnostiach.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Valec OĽaNO ide ďalej

Niekto zabudol, že terajšia vláda je zajtrajšia opozícia.


Už ste čítali?