Prípad Matovičovej živnosti

Autor: Monika Albertiová | 25.10.2016 o 8:00 | Karma článku: 7,76 | Prečítané:  1615x

Prípad Matovičovej živnosti zatiaľ výbor pre nezlučiteľnosť funkcií neuzavrel, bude ju riešiť zrejme najbližšie v novembri. Pre opakované porušenie ústavného zákona hrozí Matovičovi strata poslaneckého mandátu.

Hoci parlament v minulosti za takýto prehrešok nikoho nepotrestal odobratím verejnej funkcie, čoskoro sa tak zrejme po prvý raz stane. Výbor dnes totiž odporučil vziať funkciu podpredsedovi predstavenstva Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Vladimírovi Drienovskému. „U pána Drienovského bolo konštatované opakované porušenie ústavného zákona a prikročilo sa k tomu, že plénum bude rozhodovať o tom, že bude zbavený funkcie,“ uviedol predseda výboru Martin Poliačik. Viac tu.

A je tu aj ďalšia hriešnica. Katarína Cséfalvayová (Most-Híd) má za nezrušenie konateľstva po nástupe do funkcie poslanca Národnej rady SR zaplatiť pokutu približne 5 000 eur. Rozhodol o tom parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií. Cséfalvayová na svoje pochybenie prišla sama a aj sa sama výboru priznala. Konateľstvo nezastavila podľa vlastných slov pre pracovnú zaneprázdnenosť. Viac tu.

Musíme si uvedomiť, že nie každý zákon je prospešný. A ak je dačo zákonné, neznamená to ešte, že je to aj dobré. Predmetný zákon nájdete tu.

Aj teraz tu nejde o nejakého Matoviča. U neho je to hra o slovíčkach, o gramatický zákon a výklad, a nie či fyzicky podniká. Matovič dohadzuje zákazky, zákazníkov pre Regionpress s.r.o., pre firmu, v ktorej bol spoločník a ktorá je teraz napísaná na jeho manželku. V štáte, v ktorom sa vraj nedajú zrušiť Mečiarove amnestie, toto najväčšie pošliapanie právneho štátu v krátkych dejinách Slovenskej republiky (lebo by to vraj bolo pošliapanie právnemu štátu), sa už nemôžeme naozaj ničomu čudovať. Ale už pri prvom probléme Matoviča sa mal zmeniť zákon. Ale u nás nie. Na Slovensku si každý umyje ruky ako Pilát a iba skonštatuje: Taký je zákon. To, že ten zákon je zlý a že je ho potrebné zmeniť, to už nikto nepovie. Najhoršie na tom je, že takých nedokonalých zákonov je veľmi veľa, ale naši zákonodarcovia nemajú žiadnu snahu s tým niečo urobiť.

V normálnej spoločnosti by výbor zasadol a skončil s tým, že nie je čo riešiť, a jedine, čo je potrebné zmeniť, je nedokonalý zákon. Bohužiaľ, takéto veci sa zneužívajú len na boj o moc a nemá to nič so snahou o to, aby veci fungovali lepšie a správne.

Ja neverím na dobrý politicky systém nikde na svete. A z toho ako údajne občania vládnu prostredníctvom svojich zástupcov, je mi nevoľno. Aj z Matoviča, ktorý sa pasuje za etalón slušnosti a nahráva si rozhovory s kolegami, aby ich potom svätuškársky natrel za údajné podvody. Mal by si dávať dvojnásobne pozor, aby sám bol čistý. Toto je klasické vodu káže, víno pije. Odísť z parlamentu by nemal, ale mal by zmazať tú svätožiaru, ktorú si maľuje nad hlavou.

Asi niekedy človek od života potrebuje dostať ranu, aby precitol. A teraz to potrebuje minimálne polovica Slovenska.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska vymenoval Sakovú, tá pred novinármi stále uteká

Organizátori protestov ministerke vyčítajú blízkosť ku Kaliňákovi.

KOMENTÁRE

Kto kradmou rukou siahne na voliča Smeru

Tlačiť na organizátorov protestov, aby urobili robotu za politikov, nie je slušné.


Už ste čítali?