„ Drahý pán prezident Kiska“ - toto oslovenie fakt sedí

Autor: Monika Albertiová | 31.3.2017 o 8:00 | Karma článku: 6,83 | Prečítané:  2397x

Šikovný je  pán prezident Kiska, vodu káže a víno pije. Lieta si za naše, a potom svoj plat rozdáva chudobe. Ľudomil, filantrop, dobrý anjel, akurát že drahší ako ktorýkoľvek iný prezident.

Tak sme sa dozvedeli, že Andrej Kiska absolvoval za tri roky takmer 400 súkromných letov za takmer milión.

Áno poviete si, ale prezident rozdá každý mesiac desiatim rodinám plat vo výške približne 5 000 eur. Jeho cesty do Popradu za predpokladu, že tam lieta štyri víkendy za mesiac, stoja však daňových poplatníkov takmer 20 000 eur. Trochu veľa, nemyslíte?

Prezident Kiska behá po horách a dolinách a s nim vždy všetky televízne štáby aby vo večernom spravodajstva ukázali, čo a kde dobrého spravil náš prezident pre blaho nášho národa. A preto už možno uveril, že je filmová hviezda a nie prezident všetkých ľudí na Slovensku.

Všetci prezidenti chodili domov za vlastné, ako chodí každý Stredoslovák, či Východniar pracujúci v Bratislave, ale vlakom, alebo autobusom. Z Bratislavy do Košíc často odchádzal aj prezident Rudolf Schuster. Podľa neho špeciálom nikdy neletel a radšej si s rodinou zaplatil let u súkromného prepravcu. Prezident Ivan Gašparovič vládny špeciál využíval na pracovné a oficiálne návštevy v zahraničí a pracovné cesty na Slovensku v prípade, že termín návštev a jeho pracovný program si vyžadovali zrýchlený presun. A je fakt, že prezident má síce nárok vládny špeciál využiť kedykoľvek, ale či to urobí aj v prípade súkromných ciest, je skôr otázka morálno-etickej roviny. A práve o tom by sme mohli dlho diskutovať. Je síce pravda, že letka ministerstva vnútra musí lietať, aj keby v kabíne prevážala iba vzduch. Avšak neobstojí prezidentov argument, že využívanie lietadla na súkromné účely mu ponúkol minister Kaliňák. Nikto ho totiž nenútil, aby takú luxusnú ponuku prijal. Rozhodnutie bolo iba na ňom.

 Prezidenti sú rôzni, no príkladom hodným nasledovania je José Mujica bývalý uruguajský prezident. Toto je pre mňa človek a štátnik. Legenda, už za života z hľadiska ľudskosti a viery v lepšiu budúcnosť pre obyčajných ľudí. Tento človek nemá vo svete politiky absolútne žiadnu konkurenciu. A asi dlho ani nebude mať. Dokazoval to aj rozdávaním platu na dobročinné účely. Každý mesiac si ponechal 10 percent, väčšinu peňazí daroval. Vlastne si ani nevedel predstaviť, čo by robil v prepočte s vyše 10-tisíc eurami, ktoré mesačne dostával. „Nie som chudobný. Chudobní sú tí, čo potrebujú veľa na život,“ Viac tu

Pozastavujete sa nad vzrastaním extrémizmu na Slovensku, ale ľuďom treba dávať nádej, že sú aj normálni politici. Škoda, že nie u nás. Normálni ľudia toto aj Kiskovo správanie chápu ako farizejstvo. Slovo etika sa tu už dávno nenosí. Etické určite nie je, na jednej strane rozdať populisticky 5000 eur mesačne akože zo svojho ,a šmahom ruky rozhádzať dvadsať tisíc eur mesačne za presúvanie svojho za... za presúvanie sa  tristo kilometrov  na Východ a späť. Pán prezident Kiska nemal čo lietať. A neobhajujte ho, že suma, ktorú prelietal je len zlomok toho, čo sa ukradne počas tohto vládneho zlepenca. Je to to isté. Hanbite sa!

Včera som absolvovala krásne literárno-hudobno-filmové stretnutia o knihe ANTON SRHOLEC, ktorú napísala Alenka Čermáková.  V  knihe napísala:“ Som rada, že som v ňom nenašla človeka, ktorý jedno káže a druhé žije“

Náš prezident taký nie je. Myslím si, že tých 400 súkromných letov je neobhájiteľných. A verím, že Andrej Kiska dolietal.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Valec OĽaNO ide ďalej

Niekto zabudol, že terajšia vláda je zajtrajšia opozícia.


Už ste čítali?